Opieka wytchnieniowa

logo ministertwa rodziny          

Starostwo Powiatowe w Piasecznie realizuje Program Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Głównym celem Programu jest uzyskanie doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej, tj. odciążenia od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą z niepełnosprawnością przez zapewnienie czasowego zastępstwa w tym zakresie. Dzięki temu wsparciu, osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki nad osobą z niepełnosprawnością dysponować będą czasem, który mogą przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw życiowych.

 

                         flaga rp                                            godło rp

Adresatami Programu są mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego, sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności.
Więcej informacji: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Piasecznie 22 756 62 54 wew. 124 lub 246.

Ogłoszenie o naborze do Programu Opieka wytchnieniowa >>>

Wytworzył:
Udostępnił:
Ciechomski Marcin
(2024-02-22 15:20:28)
Ostatnio zmodyfikował:
Ciechomski Marcin
(2024-02-22 15:27:59)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki